Ironman - jak nim zostać!

Czy każdy może zostać Ironman’em?!

 

            Ostatnio trafiłem na artykuł  jak jeden z najlepszych trenerów triathlonowych w tym kraju stwierdził, że zostać Ironman’em i ukończyć pełen dystans w limicie (3,8km pływania, 180km na rowerze i 42,195km biegu – limit to zazwyczaj 16 godzin) to żaden wyczyn i może to zrobić każdy. Często triathloniści są uważani, za mega herosów i bohaterów do których zwykły śmiertelnik nie może się równać. Social media powodują, że tworzy się pewna bariera, której odbiorca nie może przeskoczyć – uwierzcie mi, że to wszystko nie prawda i każdy z Was może to zrobić.

            Po chwili przemyśleń muszę przyznać, że całkowicie się zgadzam ze stwierdzeniem, że triathlon to sport dla każdego. Osoba zdrowa bez względu na wiek może to zrobić i to bez nie wiadomo jak długich i wyczerpujących treningów.  Mając na myśli „zdrowa osoba” mówię tu o ludziach bez przeciwskazań zdrowotnych do uprawiana sportu oraz bez dużej nadwagi  (BMI poniżej 35 czyli otyłość I stopnia). Takie osoby są w ciągu dwóch lat, zdrowo i bezpiecznie przygotować się do ukończenia tego dystansu w limicie 16 godzin a osoby z przeszłością sportową są w stanie zrobić to dużo szybciej. Może problem będą miały tylko osoby z całkowitym strachem na wodę – Ci powinni zrobić to również ale trzeba dodać czas, który będzie potrzebny aby wyzbyć się swoich fobii oraz nauczyć się pływać.

            Ukończenie zawodów Ironman po dwóch latach treningów nie jest jakimś mega wyczynem pod względem fizycznym. Przez dwa lata ciało i układ krążenia  zdąży przygotować się do długotrwałego, umiarkowanego i tlenowego wysiłku bez żadnych problemów. Jedynym problemem może być  zmiana swojego życia o 180 stopni. Pozbycie się się swoich dotychczasowych przyzwyczajeń, zmiana sposobu odżywiania, stylu życia itd. Nie każdy potrafi to zrobić ale pewnie każdy by chciał. Bo kto z Nas nie marzy o zrzuceniu paru kilogramów, zdrowiej się odżywiać czy mieć więcej energii do życia.

         Jeśli przeczytałeś ten artykuł to znaczy, że jesteś na dobrej drodze do zmian. Jeśli potrafisz zmienić sposób życia i jesteś zdeterminowany aby to zrobić to uwierz, że dasz radę  a My możemy Ci w tym pomóc.

Nie zwlekaj – dołącz już dziś! www.trinitytriathlon.pl

POWRÓT